Розлади сну

Це стани, які призводять до змін у вашому щоденному нормальному режимі сну.
Розлад сну може вплинути на загальний стан здоров'я та якість життя. Дефіцит сну може вплинути на вашу здатність безпечно керувати автомобілем і підвищити ризик виникнення інших проблем зі здоров'ям.

Існує багато різних типів розладів сну. Їх часто групують за категоріями, які пояснюють, чому вони виникають і як впливають на нас. Розлади сну також можна згрупувати за проблемами з природними циклами сну і неспання, проблемами з диханням, труднощами засинання або тим, наскільки сонними ви себе почуваєте протягом дня.

Деякі поширені типи розладів сну включають:

  • Безсоння, при якому ви відчуваєте труднощі із засинанням або надто швидке пробудження зранку.
  • Апное уві сні, при якому ви відчуваєте аномалії в диханні під час сну. Існує кілька типів апное сну.
  • Синдром неспокійних ніг (СНН), тип рухового розладу уві сні. Синдром неспокійних ніг, який також називають хворобою Вілліса-Екбома, викликає дискомфортне відчуття і бажання рухати ногами, коли ви намагаєтеся заснути.
  • Нарколепсія, стан, що характеризується надзвичайною сонливістю вдень і раптовим засинанням протягом дня.

Достатня кількість сну залежить від індивідуальних потреб людини, але більшість дорослих потребує від семи до восьми годин сну на добу.

У певний момент багато з нас відчувають короткочасне (гостре) безсоння, яке триває від декількох днів до декількох тижнів. Зазвичай це результат стресу або травматичної події. Але деякі люди мають довготривале (хронічне) безсоння, яке триває місяць і більше. Безсоння може бути первинною проблемою, а може бути пов'язане з іншими захворюваннями або прийомом медикаментів.
Безсоння може бути первинною проблемою, а може бути пов'язане з іншими станами. Хронічне безсоння зазвичай є наслідком стресу, травматичних подій або звичок, які порушують сон..

До поширених причин хронічного безсоння належать:

  • Стрес. Занепокоєння з приводу роботи, навчання, здоров'я, фінансів або сім'ї можуть тримати ваш розум активним вночі, ускладнюючи засинання. Стресові життєві події або травми, такі як смерть або хвороба близької людини, розлучення або втрата роботи, також можуть призвести до безсоння.
  • Подорожі або робочий графік. Ваші циркадні ритми діють як внутрішній годинник, керуючи циклом сну і неспання, метаболізмом і температурою тіла. Порушення циркадних ритмів організму може призвести до безсоння. Причинами можуть бути зміна часових поясів після перельоту, робота в нічну зміну.
  • Погані звички сну. Погані звички сну включають нерегулярний графік засинання, стимулюючу діяльність перед сном, незручне середовище для сну і використання ліжка для роботи, прийому їжі або перегляду телевізора. Комп'ютери, телевізори, відеоігри, смартфони або інші екрани перед сном можуть порушувати цикл вашого сну.
  • Занадто багато їжі пізно ввечері. Легкий перекус перед сном - це нормально, але надмірна кількість їжі може призвести до того, що ви будете відчувати фізичний дискомфорт, коли ляжете спати. Багато людей також відчувають печію, зворотний потік кислоти і їжі зі шлунка в стравохід після вечері, що може заважати вам заснути.
  • Хронічне безсоння також може бути пов'язане зі станом здоров'я або вживанням певних ліків.

Інші поширені причини безсоння включають:

  • Психічні розлади. Тривожні розлади, такі як посттравматичний стресовий розлад, можуть порушувати ваш сон. Занадто раннє пробудження може бути ознакою депресії. Безсоння часто виникає і при інших розладах ментального здоров'я.
  • Інші захворювання. Прикладами станів, пов'язаних з безсонням, є хронічний біль, рак, діабет, хвороби серця, астма, гастроезофагеальна рефлюксна хвороба (ГЕРХ), гіперактивність щитовидної залози, хвороба Паркінсона і хвороба Альцгеймера.
  • Розлади, пов'язані зі сном. Апное уві сні призводить до періодичної зупинки дихання протягом ночі, перериваючи сон. Синдром неспокійних ніг викликає неприємні відчуття в ногах і майже непереборне бажання поворушити ними, що може перешкоджати засинанню.
  • Кофеїн, нікотин та алкоголь. Кава, чай, кола та інші напої з кофеїном є стимуляторами. Вживання їх пізно ввечері або вдень може завадити вам заснути вночі. Нікотин у тютюнових виробах - ще один стимулятор, який може перешкоджати сну. Алкоголь може допомогти вам заснути, але він перешкоджає більш глибоким стадіям сну і часто викликає пробудження серед ночі.
Записуйтесь на прийом
Якщо ви лікуватиметесь у нас, консультація — безкоштовна.
Вартість консультації покриє частину курсу лікування.
All rights reserved
Brainspot 2021-2024
Україна, місто Львів,
вул. Замарстинівська, 127
(вхід із вулиці Торф'яної)